RACE RESULTS - Rovaniemi66 - 2019

Rovaniemi66, 22.-24 February 2019

 

DNS - did not start.

DNF - did not finish.

 

OVERALL

 

  1. Rolf Even FatBike Norway 05 h. 18 min. 1st overall                                                              
  2. Saverio Bianco FatBike Italy 06 h. 26 min.                                                                
  3. Adam Broyad FatBike U.K 06 h. 27 min.                                                                
  4. Pietro Grande Fatbike Italy 06 h. 58 min.                                                                
  5. Mikhail Sinitcyn FatBike Russia 07 h. 34 min.                                                                
  6. Marino Malinka FatBike The Netherlands 07 h. 50 min.                                                                
  7. Colin Hutt Foot U.K 07 h. 51 min. 1st on Foot                                                              
  8. Jagoda Kostrubiec Foot Poland 08 h. 38 min. 1st on Foot                                                              
  9. Anna Alakuijala Foot Finland 08 h. 38 min.                                                                
10. Martin Stefanov Foot Bulgaria 08 h. 55 min.                                                                
11. David Fonseca Foot Portugal 09 h. 14 min.                                                                
12. Juan José Garcia FatBike Spain 09 h. 22 min.                                                                
13. Szentes Szabolcs FatBike Switzerland 09 h. 26 min.                                                                
14. Alistair Mackintosh FatBike South Africa 09 h. 34 min.                                                                
15. Jouni Kesseli FatBike Finland 09 h. 38 min.                                                                
16. José Ramón Planelles Foot Spain 09 h. 47 min.                                                                
17. Michele Sassu FatBike Ittiri 09 h. 49 min.                                                                
18. Eero Moilanen Foot Finland 10 h. 12 min.                                                                
19. Hannu Lempinen Foot Finland 10 h. 12 min.                                                                
20. Giuseppe d'Amico Foot Italy 10 h. 12 min.                                                                
21. Jonathan Guppy Foot U.K 10 h. 13 min.                                                                
22. Scott Bird Foot U.K 10 h. 24 min.                                                                
23. Ruthann Sheahan Foot Ireland 10 h. 37 min.                                                                
24. Massimo Andolfato Foot Italy 10 h. 48 min.                                                                
25. Stefano Fietta Foot Italy 10 h. 48 min.                                                                
26. Daniel Eberli Foot Switzerland 11 h. 56 min.                                                                
27. Massimiliano Monzani Foot Italy 12 h. 14 min.                                                                
28. Rebeka Balint Foot Switzerland 12 h. 21 min.                                                                
29. Alessandro Roppo Foot Italy 12 h. 29 min.                                                                
30. Paul Heneghan Foot U.K 13 h. 17 min.                                                                
31. Mal Smith Foot U.K 13 h. 30 min.                                                                
32. Lucy Billings Foot U.K 14 h. 09 min.                                                                
33. James Sainty Foot

U.K

14 h. 09 min.                                                                
34. Freddie Haines Foot U.K 14 h. 09 min.                                                                
35. Lisa Marie Bryant Foot U.K 14 h. 09 min.                                                                
36. Simon Bryant Foot U.K 14 h. 09 min.                                                                
  Laura Helgers Ski The Netherlands

DNF

                                                               
  Rob Watkins Foot   DNF                                                                
  Kevin Kivi Foot Finland DNF                                                                
  Maiju Kivi Foot Finland DNF                                                                
  Maria Ackerot Foot Sweden DNF                                                                
  Marina Boitard Foot France DNS                                                                

FATBIKERS - MEN

1. Rolf Even FatBike Norway 05 h. 18 min. 1st overall                                                  
2. Saverio Bianco FatBike Italy 06 h. 26 min.                                                    
3. Adam Broyad FatBike U.K 06 h. 27 min.                                                    
4. Pietro Grande FatBike Italy 06 h. 58 min.                                                    
5. Mikhail Sinitcyn FatBike Russia 07 h. 34 min.                                                    
6. Marino Malinka FatBike The Netherlands 07 h. 50 min.                                                    
7. Juan José García FatBike Spain 09 h. 22 min.                                                    
8.  Szentes Szabolcs FatBike Switzerland 09 h. 26 min.                                                    
9. Alistair Mackintosh FatBike South Africa 09 h. 34 min.                                                    
10. Jouni Kesseli FatBike Finland 09 h. 38 min.                                                    
11. Michele Sassu FatBike Ittiri 09 h. 49 min.                                                    

RUNNERS - WOMEN

1. Jagoda Kostrubiec       Foot     Poland       08 h. 31 min.  
2. Anna Alakuijala       Foot Finland       08 h. 38 min.  
3. Ruthann Sheahan       Foot Ireland       10 h. 37 min.    
4. Rebeka Balint       Foot Switzerland       12 h. 21 min.                                                                                         
5. Lucy Billings       Foot U.K       14 h. 09 min.  
6. Lisa Marie Bryant       Foot U.K       14 h. 09 min.  
  Maiju Kivi       Foot Finland       DNF  
  Maria Ackerot       Foot Sweden       DNF  
  Marina Boitard       Foot France       DNS  

RUNNERS - MEN

  1. Colin Hutt   Foot               Scotland           07 h. 51 min.                        
  2. Martin Stefanov   Foot           Bulgaria           08 h. 40 min.                        
  3. David Fonseca   Foot           Portugal           09 h. 14 min.                        
  4. José Ramón Planelles   Foot           Spain           09 h. 47 min.                        
  5. Eero Moilanen   Foot           Finland           10 h. 12 min.                        
  6. Hannu Lempinen   Foot           Finland           10 h. 12 min.                        
  7. Giuseppe d'Amico   Foot           Italy           10 h. 12 min.                        
  8. Jonathan Guppy   Foot           U.K           10 h. 13 min.                        
  9. Scott Bird   Foot           U.K           10 h. 24 min.                        
10. Massimo Andolfato   Foot           Italy           10 h. 48 min.                        
11. Stefano Fietta   Foot           Italy           10 h. 48 min.                        
12. Daniel Eberli   Foot           Switzerland           11 h. 56 min.                        
13. Massimiliano Monzani   Foot           Italy           12 h. 14 min.                        
14. Alessandro Roppo   Foot           Italy           12 h. 29 min.                        
15. Paul Heneghan   Foot           U.K           13 h. 17 min.                        
16. Mal Smith   Foot           U.K           13 h. 30 min.                                                                        
17. James Sainty   Foot           U.K           14 h. 09 min.                        
18. Freddie Haines   Foot           U.K           14 h. 09 min.                        
19. Simon Bryant   Foot           U.K           14 h. 09 min.                        
  Rob Watkins   Foot                       DNF                        
  Kevin Kivi   Foot                       DNF                        

SKI - WOMAN

1. Laura Helgers             Ski               The Netherlands   DNF